REPUBLİKA ACADEMIC APARTS

İnsanın kolaycılığı ve konformizmi ilk anda yurt projesi dedirtse de aslında bir yurttan çok öte Republika Academic Aparts. Bir yaşam biçimi sunuyor. Yeniden öğrenci olmayı isteyeceğimi hayal bile edemezdim herhalde.

Fikir aşamasından projelendirme sürecine kadar her aşamada hem öğrencilerin hem de ailelerin güvende hissetmesini sağlayacak tüm teknik ve mekansal koşullar en ince ayrıntısına kadar irdelenip, geliştirilerek, en ideal yaşam alanı oluşturuldu. Türk Öğrenci ve Akademisyenler için olduğu kadar, şehre kısa süreli gelenler için de en ideal durak yeri olmaya aday bir mekan…Çünkü özellikle yurt dışından gelen öğrenci ve akademisyenler için aynı zamanda hostel olarak da işlev görmesi hedefleniyor.

Proje Koordinasyon Sorumlusu olduğum bu projede, öğrenciliğimde yurtta kalmış biri olarak, orada yaşarken keşke dediğim her detayı fazlasıyla karşılıyor RAA. Hatta o dönem hayal bile edemediklerimi. Düzenli ve ücretsiz spor yapabildiğim, yüzebildiğim, istediğimde kendi odamda, istediğimde konforlu bir etüt salonunda çalışma imkanımın olduğu bir yer. Evde kalan arkadaşlarımın edinimlerinden çok daha fazlasını edilebileceğim ve konfor koşullarımın çok daha yukarıda olacağı, hele ki ailemin de huzurlu olacağı bir İstanbul. Şaka gibi… Ama gerçek oluyor. İstersem kafelerinde bir şeyler atıştırıyorum istersem kendim yemek pişiriyor hatta yemek atölyelerinde workshoplara katılabiliyor, yemekhanesinde dilediğim yemeği güvenilir şekilde yiyebiliyorum. Kuaförden revire, çamaşırhaneden, housekeeping hizmetine, otopark alanından, depo alanlarına, stres atmak için oyun salonlarına, açık peyzaj alanlarına,  varana kadar her tür imkana sahip olduğum bir dünya!

Gerçekten yeniden öğrenci olmayı düşleyeceğime bundan bir sene önce asla inanmazdım.


Bu deneyimi yaşamak için, web sitesini ziyaret edebilir, birebir yerinde hazırlanmış örnek odaları ziyaret edebilirsiniz. http://www.republika.com.tr

2012 yaz ve 2013 güz öğretim yılında, aktif yaşamına başlayacak olan bu projede görev almaktan çok mutluyum.  Bilgili Holding’in İstanbul’a; Türkiye’ye kattıklarından bir önemli parça daha bu şekilde hayat buluyor. Dileğim bir çok lokasyonda daha oluşturulacak bu yaşam alanının,         bundan sonra da sürekli olması ve emsal teşkil etmesi.

 

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.