Torrent ile dizi/film indirme

Film, dizi veya belgeselleri indirmek için öncelikle onların torrent dosyalarına, sonra da o torrentleri açıp indirme işlemini yapacağımız programa ihtiyacımız var.

Program alternatifleri:

1) Utorrent

2)azureus vuze

torentleri indirmek için ise şu anda en iyi en aktif kaynaklar;

Film indirmek için: www.btjunkie.org sitesi (veya www.demonoid.com)

Dizi indirmek için: www.eztv.it

(aslında her ikisinde de hem film hem dizi mevcut; en sağlıklı olduğu alanlar bunlar)

buradan istediğimiz filmi ya da diziyi aratıyoruz. çıkan sonuçları seeds’i ve leech’i en yüksek olanlardan başlayacak şekilde sıralatıyoruz. sonra sıradan en yüksek olanların pozitif ve negatif yorumlarını hızlıca inceliyoruz. audio ve video 10 üzerinden değerlendiriyorlar; A6 V8 gibi yorumlar yapıyorlar. kimi torrent fake oluyor bunu da yorumlardan anlıyor pas geçiyoruz ;) meşakkatli gibi gözükse de hepsi aslında 1 dk gibi bir sürenin içinde hızlıca yapabildiğiniz bir eliminasyondan ibaret.

yorumlara ikna olmuşsak, download torrent diyor ve torrenti bilgisayarımıza indiriyoruz. Çok küçük ve saniyesinde inen bir dosyacıktır. Sonra onu Utorrent te açıyoruz ve indirme aktif oluyor. (Olmuyorsa torrent çöp demektir..)yüzdesi ilerlemeye başlıyor.

Alt yazılar içinse; www.divxplanet.com doğru adrestir.

(Torrent aracılığıyla film ve/veya dizi bilgisayarınıza indiğinde dosyanın adına bakıyorsunuz içinde -relaise grup-xvid lol vs gibi geçen kısaltmalara sahip olan doğru alt yazıyı seçiyorsunuz)

*UYARI: Dosya indirilirken Utorrent programının içinde alt satırda sağda D ve U değişken rakamları download ve upload hızınızı gösteriyor. O sırada bilgisayarınızda interneti kullanmaktaysanız bağlantınızın yavaşlamaması için D hızını düşürmenizi, bilgisayarın başından kalkarkense arttırmanızı öneririm. Upload(U) hızınıysa hep düşük tutun. Ama upload etmek karma açısından güzel bir şey :) bu yüzden download tamamlanır tamamlanmaz hemen remove etmeyin. Çünkü dosya paylaşıldıkça s ve l değerleri yukarıda oluyor. (Ayrıca bazı torrent kaynak siteleri paylaşma zorunluluğu koyuyor; upload etmezseniz o siteden torrent kaynağı almanızı engelliyor. btjunkie serbest ama dedim ya paylaşmak güzeldir :)

Share this:
Share this page via Email Share this page via Stumble Upon Share this page via Digg this Share this page via Facebook Share this page via Twitter

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.